ANKA İLETİŞİM HAKKINDA
     Anka İletişim; 2000 yılından itibaren, Turkcell Gsm 900 MHz, Aycell Gsm 1800 MHz ve Aria Gsm 1800 MHz projelerinde, Ericsson Telekomünikasyon A.Ş. kontrolü ve denetimi altında, anahtar teslim Outdoor montajlar yapmaya başlayarak, Türkiye'de Telekomünikasyon Sektörü'nde faaliyet göstermektedir. 2000 yılının ikinci yarısından itibaren ise ağırlıklı olarak, Turkcell Gsm 900 MHz In-Building projesi altında, Türkiye genelinde tüm Bina İçi Kapsama montajlarını yapmaktadır. 2008 yılı ve sonrası itibariyle, Tüm Türkiye'de Turkcell In-Building projesi altında hizmet vermeye devam etmektedir.
     Gsm Sektöründe; 900-1800-2100-2600 MHz frekans bandındaki projelerde; Survey, alt yapı çalışmaları, montaj, Fiber Optik çözümleri, istasyon devreye alma ve test işlerini yapabilecek, bilgi birikimine, personele ve ekipmana sahiptir. Uzmanlığını In-Building Projelerine yönlendirdiğinden dolayı, Turkcell ve Ericsson Firmalarının düzenlediği eğitim ve seminerlerden faydalanarak personel bilgi düzeyini arttırmış, ekipman ve teçhizatını Bina İçi Kapsama Projelerinde de kullanılacak şekilde oluşturmuştur.
     Anka İletişim; 2005 yılından itibaren, Bina İçi Kapsama Projeleri için Saha ve Montaj Keşfi, Montaj Surveyi ve Bilgi Teknolojileri Kurumu Başvuru Formu hazırlanmasında, Ericsson Firması tarafından eğitilmiş personeli bünyesinde barındırarak, Survey ve BTK dosyası hazırlama konusunda çözümler üretmektedir. Aynı zamanda eğitimli montaj personeli ile de, Civil Work, 2G RBS Installations, 3G RBS Installations, LTE Baseband Installation, M/L Installations&Testing, Indoor Montajı, Outdoor Montajı, On/Air, PIM Ölçümleri ve Raporlama, Walk Test ve Raporlama ve Fiber Optik Kablo ile çözümleme konularında anahtar teslim projelere imza atmaktadır.
     Anka İletişim; İş güvenliği ve işçi sağlığı konusunda, gösterdiği özen, aldığı tedbirler ve ekipmanlar ve iç denetimleri haricinde, profesyonel bir firma olan Çetka İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Mühendislik Müşavirlik Merkezi tarafından verilen eğitim ve seminerlere katılmakta ve bu firma tarafından da denetlenmektedir.
     Anka İletişim; "Telekomünikasyon, İletişim, Network Sistemleri Kurulumu, Montaj ve Servis Hizmetlerinin Sunumu" kapsamında ISO 9001:2000 ve OHSAS 18001 belgelerine sahiptir